Google Servislerine Erişim Yasaklandı. Email -2

Google Servisleri ile ilgili son günlerdeki erişim problemini önceki yazımda dile getirmiştim. Google servislerinin bu kadar fazla hayatımıza girdiğini hiç düşündünüz mü?  Eğer Google servislerinin ortak ip havuzundaki ip blokeleri devam ederse başımıza daha çok şey gelecek demektir.  Dikkatlerinizi bu sefer farklı bir noktaya çekmek istiyorum.

E-Mail adresleri…

Birçok kullanıcı gibi eğitim merkezlerinin ve eğitim öğretim yerlerinin kullandıkları e-mail adresleri de tahmin edebileceğiniz gibi Google’ın servislerinden bir tanesi. Eğer ki Tib bu şekilde engellemeye devam ederse ve bu engellemeler Gmail’e etki ederse birçok eğitim kurumu kendine @hotmail.com olarak e-mail adresi alsa iyi olacak. Neden mi?

http://orgm.meb.gov.tr/Kurumlarimiz/OzelEgitimKurumlarimiz/bilimsanatmrkadres.htm

Adresine girip bakarsanız bazı Özel Eğitim Kurumları’nın e-mail adreslerini görebilirsiniz. bazıları @Gmail  olarak e-mail kullanmakta.  Kurumun özel e-mail adresini bile insanlar kullanmıyorlarken Gmail gibi bir servise bu blokelerin yansımasını düşünebilir misiniz?

Yok canım abartıyorum. Gmail’de bloke edilmez heralde :)

Tib yakında internetin fişini çekecek haberimiz yok :) Çünkü Google internetin fişi haline geldi..! Biz kendi halkımıza internetin fişini kullanma yasağı getiriyoruz.

Umarım bu ip blokeleri Gmail servisine yansımaz..!

“Google Servislerine Erişim Yasaklandı. Email -2” üzerine 4 yorum

 1. Böyle yasaklar yerine ben ve benim gibi kullanıcıların fişini çeksinler daha iyi. Kısacası iyice suyunu çıkardılar…

  Cevapla
 2. Ben de bu yasağı protesto etmek için bu yasağın delinmesi içi gereken DNS’leri veriyorum.
  Arkadaşlar aşağıdaki DNS adreslerini kendi PC’nize uygulayın ve google’lın bütün servislerinden faydalanın:

  156.154.70.22

  156.154.71.22

  Yaşasın sansürsüz erişim!!!

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)