Kuş Bakışı Dijital Etkinliği

Türkiye’de ilk  kez bir dijital karakter “karga” tarafından düzenlenen Kuş Bakışı Dijital Etkinliği, Bilge Adam Girişim ofisinde geçtiğimiz hafta gerçekleşti. Karga ile henüz tanışmadıysanız Dijital Karga sayfasını inceleyebilirsiniz.

Teması dijitale dayalı etkinlikte beyin biliminden itibar yönetimine, sosyal medyadan fütürizme kadar birçok konu ele alındı.  Kargastik dünyanın izlerini taşıyan etkinliğin öncesinde yoğun bir talep yaşanırken, etkinlik süresince de interaktif ve samimi bir iletişim gerçekleşti.

Twitter’dan etiketlerle yapılan paylaşımlar sadece etkinlik esnasında toplam 597.800 gösterim aldı.

Birbirinden değerli konuşmacıların ve renkli katılımcıların bir araya gelmesi ile enerjisi yüksek bir ortam sağlanan #kuşbakışıdijital ve #godijital etiketlerinde yapılan paylaşımları hashtagler üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kuş Bakışı Dijital Etkinliği

Prof. Uğur Batı -İknanın Kusursuz Aracı Beyin konuşması ile hem pazarlama hem yaşam alanında beynin etkileri ve etkilendikleri hakkında değerli bilgiler verdi. “ Beynin amacı hayatta kalmaktır.” “Anda kalmak önemlidir çünkü an harekettir.” “Sistem bizi doğumumuzdan itibaren mükemmel imajlara hazırlar.” Dünyaya Instagram’dan baksak en mutlu ülkeyiz Linkendin’den baksak en kariyerli ülkeyiz.

Funda Güleç Yalçın – Hangi Sosyal Medya Sizin İçin Uygun sunumda Sosyal Medya iletişimi ile ilgili bilgiler ve ipuçları verdi. “ Sosyal Medya’nın tetikleyici güçleri kadınlar Instagram’ı tercih ediyor.” “Gençler aile çevresi olduğunu düşündüğü için Facebook’dan kaçıyor.” “Twitter hızlı ve pratik olmayı gerektiriyor.” “Kendinizi marka gibi düşünün ve Dijital dünyada kendinizi koruyun.”

Bülent Fidan – Fütüristler Olmadan Gelecekte Neler Olacak? Çizimler ile geçmişten günümüze insanlık tarihinin dönüşümünden bahsetti. “İnsan toprağında yaşadığı derebeyi (yönetici) kavramından çıkıp fabrikasında çalıştığı yöneticisi kavramı ile tanıştı.” “Bulut sistemleri ile hiçbir yere bağlı kalmak zorunda değiliz, 3D yazıcılar ile bireyler üretici olmaya başlayabilir tüm bunlarla devrim yaşıyoruz.” “Bu devrimde üretim ve tüketimi doğru yönetmek önemli.”

Rüzgar Mira Okan – Kişise İtibar konuşmasında dijital ve kişisel iletişim üzerinden itibar hakkında farklı bakış açıları getirdi. “İmaj sadece görüntüden ibaret değildir.” “Artık kişisel marka kurumsal itibarın temsilcisi oldu.” “Karakteriniz varsa stiliniz vardır.” “Dijital iletişimde mimiklerin yerini emojiler aldı.” “Network kişisel marka ve itibarımız için önemli bir ama fırsatçılık değil.”

Gün sonunda değerli katılımcılar, kıymetli konuşmacılardan edindikleri bilgileri zihinlerine, pozitif enerjiyi ruhlarına cevizlerini ceplerine alarak Bilge Adam Girişim Ofisinden ayrıldılar. Kendine has üslubu ile Dijital Karga kendine has bir etkinlik gerçekleştirdi.

Dijital Karga karakteri ile ilk defa Twitter üzerinde karşılaştık. O gün bugündür sürekli olarak takip ediyorum ve dijital karga sayesinde keyifli sohbetler dinliyorum. Bu tarz etkinliklerin artması ve keyifli sohbetleri dijital dünyada yaşamaya devam etmeyi umuyorum 🙂 Teşekkürler Dijital Karga!

Yorum yapın