Microsoft Office 2007 Eklentisi PDF Olarak Kaydet

Office hayatımızın olmazsa olmaz yazılımlarından bir tanesi.  Özelliklede Power Point ile müthiş raporlar ve sunumlar yapabilmekteyiz. Tabi ki Excel ve Word’ü unutmamak lazım.  Geçenlerde  yine bir Power Point sunumu hazırlıyordum. Sunum içerisindeki görseller sebebi ile dosya boyutu 9mb’ı aşmıştı.  Resimleri sıkıştırarak boyutunu biraz daha küçültebildim fakat e-posta gönderecek kadar küçük değildi.

Dosya boyutunu küçültmek için en ideal yöntem PDF olarak çıktısını almaktır.  Neyse kullandığım bilgisayarda Power Point üzerinden PDF çıktısı almak istediğimde fark ettim ki PDF çıktısı 2007 içerisinde yokmuş. Peki ne yapacağım diye küçük bir araştırma yaptım ve Microsoft’un PDF çıktısı veren Office eklentisini buldum. Eğer ki sisteminizde PDF olarak Office üzerinden çıktı almak isterseniz aşağıdaki eklentiyi kurmanız yeterli.

Microsoft’un  2007 Office PDF eklentisi sayesinde Word, Excel ve Power Point içerisinde farklı kaydet ekranına PDF çıktısı özelliği gelmekte. Yapmanız gereken aşağıdaki eklentiyi kurmanız. Benden size ufak bir ipucu olsun. Görüşmek üzere Cihancığım 🙂

Office PDF eklentisini indirmek için; http://www.microsoft.com/downloads/tr-tr

“Microsoft Office 2007 Eklentisi PDF Olarak Kaydet” üzerine 4 yorum

  1. bu linklerin hiç biri çalışmıyor.. Microsoft da böyle bir link yoktur artık diye yazı çıkıyor..
    Ne yapmamız gerekir ?

    Yanıtla

Yorum yapın