MSN Hata Kodları 800b001 80072ee7 80072efd 80072f0d 80070190 81000301

msnhata.JPG MSN Messenger 800b001 80072ee7 80072efd 80072f0d 80070190 81000301 hata kodları ve çözümlerine bakalım gerçi bunları hiç dert etmedim sizlerinde dert etmesini istemediğim için bu gece sizlere anlatmak istedim. Can sıkıcı hata kodları ile kafanızı bulandırıp MSN Messenger’i kaldırıp tekrar yükleme yada Ek paketlerinizi kaldırmak gibi işlerle uğraşmayın..!

Şimdi hata kodlarını tek tek incelemeye alalım bakalım canınızı sıkan bu hata mesajlarının anlamları nedir neden bu hatayı veriyor ve en önemlisi çözüm yolu nedir ?

Hata Kodu : 800b001 veya 80072ee7

Hizmet geçici olarak kullanilamadigindan .NET
Messenger Service oturumu açilamadi. Lütfen daha
sonra yeniden deneyin.

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Msn messenger live yada diğer sürümleri hiç fark etmez internete bağlanamadığında yada Messenger servislerinden kaynaklanan yoğunluk dolayısıyla oturumu açamaz ve size bu hatayı verir. Çözümü ise tekrar oturum açmayı denemektir. Sürekli oturum açmayı denediniz ve oturum açılmadıysa internet bağlantınızı kontrol ediniz kesip tekrar internete bağlanarak deneme yapın eğer varsa sisteminizdeki güvenlik duvarı ( Firewall ) veya proxy ayarlarınızı kontrol ediniz.

Hata Kodu : 80072efd veya 80072f0d

Hizmetten veya Internet baglantinizdan
kaynaklanan bir sorun nedeniyle su anda .NET
Messenger Service oturumunuzu açamiyoruz. Lütfen
Internet’e bagli oldugunuzdan emin olun.

MSN Messenger’iniza baglanilirken sorun olustu. Bu
sorun hakkinda yardim için Sorun Gider’i tiklatin.

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Msn messenger programınız hangi sürüm olursa olsun fark etmiyor :) İnternete çıkış yapamıyor. Yani internet bağlantınız kopmuş olabilir yada sisteminizde eğer varsa Güvenlik duvarı ( Firewall ) veya proxy ayarlarınızda sorun var. Yapmanız gereken internet bağlantınızı kontrol etmek eğer MSN internete çıkamıyorsa ya internete çıkışını Firewall programından kapatmıssınızdır yada internet bağlantınız kesilmiştir. Veyahut ip ayarlarınızda sorun olabilir bilgisayarınız ADSL modeminizden ip alamıyordur. DNS lerinizde de sorun olabilir bir modemi kapatıp tekrar açarsanız düzelecektir.

HATA KODU : 80070190

Hizmet geçici olarak kullanilamadigindan .NET
Messenger Service oturumu açilamadi. Lütfen daha
sonra yeniden deneyin.

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Msn Messenger servisleri çok yoğun yada internet bağlantınız o kadar yavaşlamıştırki MSN servislerine Login olamıyordur ( Geçk istek gönderme yada yanıt alamama) İnternet bağlantınızın hızını kontrol edin eğer normal ise o zaman bol bol OTURUM AÇ diyerek MSN servislerinin düzelmesini beklemek. Bol bol deneme yapın login olacaksınız.

HATA KODU : 81000301

Hizmetten veya Internet baglantinizdan kaynaklanan
bir sorun nedeniyle su anda .NET Messenger
Service oturumunuzu açamiyoruz. Lütfen Internet’e
bagli oldugunuzdan emin olun……

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : İnternet bağlantınızda sorun var hotmail e girmeyi deneyin giriyorsa tekrar login olmayı deneyin. Gerekirse İnternet bağlantınızı kesip tekrar internete bağlanın ve OTURUMU AÇMAYI deneyin.

HATA KODU : 81000370

Microsoft Messenger Service’da oturum açmanızı sağlayamıyoruz

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Windows ayarlarınızda kesinlikle bir problem var demektir. Şimdi Madde Madde yapmanız gerekenleri sıralayacağım. Bunları yapmanız gerekmektedir. Yanlış bir işlem yapmayın PC nizi bozmayın :)

 • MSN Messengeri komple kapatınız.
 • Masaüstünden Internet Explorer simgesini sağ tıklayın özelliklere geliniz. Buradan İÇERİK sekmesine gelelim SERTEFİKALAR butonuna basalım ve SSL DURUMUNU SİL botununa basalım.
 • Size işlemin gerçekleştiğine dair bir uyarı mesajı verecektir TAMAM diyelim.
 • Yine üstteki sekmelerden GELİŞMİŞ Sekmesine gelelim orada kutucuklar göreceksiniz.
 • Orada altta GÜVENLİK başlığı altındaki kutuların oraya geliniz.
 • Sunucu sertifikaları geçerliliğini denetle SSL2 ve SSL 3 kutuları eğer boşsa işaretleyiniz.
 • Uygula ve Tamam diyerek çıkalım.
 • PC nizi yeniden başlatınız.

Eğer bunları yaptınız ve yine aynı hatayı alıyorsanız. DNS lerinizde sorun olabilir bunun için ise

 • Başlat
 • Çalıştır
 • CMD yazıp Enter ‘e basınız.
 • MS DOS komut bölümünü açmış olacaksınız burada ipconfig /flushdns Yazıp Entere basın aşağıdaki yazı gelecektir.

C:\Documents and Settings\teakolik>ipconfig /flushdns

Windows IP Yapılandırması

DNS Çözme Önbelleği başarıyla temizlendi.

Bu hatayı da böyle çözmüş oluyoruz.

HATA KODU : 81000303

Girdiğiniz oturum açma adı varolmadığından veya parolanız yanlış olduğundan, oturumunuzu açamadık.

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Girmiş olduğunuz şifre yanlış olabilir şifrenizi tekrar yazıp giriniz. Eğer şifrem doğru diyorsanız. MSN HOTMAIL sayfasında şifrenizi değiştirip MSN e tekrar giriş yapmayı deneyin. Eğer Hotmail.com dan mail hesabınıza giremiyorsanız. İşte o zaman şifrenizi çaldırdınız MSN’inizi kaptırdınız diyebilirim.

HATA KODU : 81000362

Bilinmeyen bir Hatayla karşılaşıldı.
MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Zaten bilseydin hata yapmazdın :p tabi işin espirisi bu Çözümü İnternet Explorer ayarlarınızdan ÇEVRİMDIŞI ÇALIŞ ayarlanmış bir internet sayfası açın size BAĞLAN ve ÇEVRİMDIŞI diye soracaktır. Bağlan tıklayın MSN i komple kapatıp tekrar açın.

HATA KODU : 80072ee7

Hizmet hatası yada Mesenger bağlantı hatası

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Büyük bir ihtimalle Messenger ‘inizi yeni sürümü çıktı sizde yüklediniz ondan sonra bu hata oldu PC yi yeniden başlat sonra MSN tekrar login ol olmadı internet bağlantı ayarlarını kontrol et.

devamını sonra tekrar yazacağım. kAFANIZA TAKILAN BİR HATA MESAJI VARSA YAZIN CEVABINI SÖYLERİZ ..: :)

NOT: Eğer çözemediğiniz birşey olursa birde http://www.teakolik.com/msn-hata-kodu/ makalemi okumanızı tavsiye ederim.

“MSN Hata Kodları 800b001 80072ee7 80072efd 80072f0d 80070190 81000301” üzerine 677 yorum

 1. msn actığım zaman hata kodu 8e5e0713istiyor msn acılmıyor ne yapmalıyım bilen varsa yardımlarını bekliyorum acil

  Cevapla
 2. :sad: msn açılmıyor .hizmet geçici olarak kullanılamadığından Windows live messenger otutumunuz açamadı.hata kodu:8e5e0713 msnadresimi ve şifremi giriyorum böyle diyor bu sorunu nasıl çözebilirim lütfen yardım acil..

  Cevapla
 3. Selamun Aleykum Arkadaşlar..
  Bende bu sorunu yaşıyodum sırf bu yüzden format çektim msn kaldırıp yükledim.. Anlıycanz boş yere uğraştım ama meğer sorun internet ayarlarındaymış.. Şimdi Arkadaşlar yapıcağınız Ufak Bir İşlem var…

  İnternet Explorer’i aç Çevrim İçi Çalıştır.. (google) aç sonra bi daha dene msn açılsın :) bu kadar kolay işlem için neden bu kadar çok bi yorum yazdın diyosanız eğer sadece başıma gelen bu garip olayı anlatmak istedim :)

  Cevapla
 4. YA ARKADASLAR LÜTFEN ACIL BEN MUHASEBECİYİM BNM İŞİM MSN LE BENDE HATA WERİYOR 8007007 E HATA WERİYOR NAISL YAPICAM LLÜTFEN YARDIMCI OLUN LÜTFEN

  Cevapla
 5. yhaa ben msne grıorm windows live mssenger bağlantınız kesildi dıor.. bnm bilgisayarımda windows messenger yok ve guvenlık duvarınıda kapattm programı yenıden yukledm çok sey yaptım ama düzelmiyor bana yardım edin lütfenn … :(

  Cevapla
 6. Selam benim msn de 3 gündür 8e5e05f6 kodlu hata veriyor ve msn açılmıyor, bu durumda ne yapmalıyım?

  Cevapla
 7. slm 80072ee7 hata kodu alıyorum ama kişi listeniz kullanılabılır durumda degıl dıyor bunun sebebı ne olabılır acaba

  Cevapla
 8. herkez alt altta yazıyor cvp veren yokkı bosuna yazmayın arkadaslar varmı kel tırnagın kası basını degmı ama

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)