Nokia N8 Resetlemek. Pil Sökmek

Nokia N8 ile testlere devam ederken biraz fazla yüklendim sanırım cihaza.  Öyle bir yüklendim ki alet kapandı bir daha da açılmadı. Böyle aletlerin sınırlarını zorlamayı sevmişimdir. Görüntü komple gitti. Cihaz kapanmıyor ve açılmıyor. Görüntü de gelmiyordu. Aslında ilk başta cihaz kapandı sandım. 15-20 dakika kadar uğraşmama rağmen açılmadı.

Bu meretin pilide sökülmüyor ki be…

Ne yapacağım derken cihazı söküp pilini çıkarmaya karar verdim.  Aslında cihaz açık olarak kilitlenmişti. Ekran görüntüsü yok ve PC’ye bağladığımda açık olduğunu görebilmekteydim. Cihazın pilini sökebilmek biraz zahmetli iş.  Öncelikle cihazın alt sağ ve sol tarafındaki vidaları açmamız gerekiyor.  Bunun için özel bir yıldız tornavidaya ihtiyacımız var. Bu tornavida ile sağ ve soldaki vidaları açtığımız zaman alt kısımı aşağı çekerek yerinden çıkartmış oluyoruz. Karşımıza pilin hemen altında bir plastik çıkıyor. Bu pilastiği de kaldırdığımız da pil üzerindeki bandı görebilirsiniz.  Pil üzerindeki bandı çektim ve pil elime geldi.

Pili söktükten sonra tekrar yerine takıp plastiğini yerleştiriyoruz ve alt kapağı yerine oturtuyoruz.  Çekerek çıkarttığımız alt kapak aynı şekilde yerine oturtuluyor ve yanlardaki vidaları sıkarak işlemi bitiriyoruz.

Bu işlemden sonra cihaza güzel bir reset çekmek içimden geldi.

Not: Nokia N8’e Reset Atmayın..! Hard reset sonucunda bazı problemler ortaya çıkmakta.

Buradan okuyabilirsiniz: http://www.teakolik.com/nokia-n8-hard-reset-problemleri/

Olur ya Nokia N8’inize reset atmak zorunda kalırsanız diye bu işlevi anlatmadan geçmek istemedim. Cihazımızı kapatıyoruz  ve tekrar açıyoruz ve açılırken yandaki ses kısma tuşu + fotoğraf çekme tuşu ve menü tuşuna yani 3 tuşa birden  birkaç saniye basılı tutuyoruz. Tuşları bıraktığınız zaman reset ekranı karşınıza geliyor.  Bu kadar basit…

NOT: Bu cihazın pilini sökerseniz garanti kapsamı dışında kalacaktır..!  Bu konuyu Nokia, Kvk ve Nokia ana bayileri ile görüşerek öğrendim.

İlgili yazım; http://www.teakolik.com/nokia-n8-pilini-sokmek-garanti-kapsamindan-cikarir/

Bol bol kurcalamaya devam 🙂 Birkaç gün içerisinde yazılım ve donanımı için yazı yazmaya başlayacağım…

“Nokia N8 Resetlemek. Pil Sökmek” üzerine 10 yorum

 1. Bende N8 Kullanıcısıyım, Pili söküp, Garantinizi boşa harcamanıza gerek yoktu. Nokia bunun bilincinde olduğu için, 15 Saniye boyunca kapatma butonuna bastığınızda cihazınızın kendini kapatıp-açtığını göreceksiniz.. 🙂

  Cevapla
 2. @Sh0cK
  O söylediğiniz reset işlevi 8 saniye basılı tutunca kendini kapatıp açması. Benim bahsettiğim kilitlenme sırasında bu da işe yaramadı…

  Cevapla
 3. Sh0cK :
  Bende N8 Kullanıcısıyım, Pili söküp, Garantinizi boşa harcamanıza gerek yoktu. Nokia bunun bilincinde olduğu için, 15 Saniye boyunca kapatma butonuna bastığınızda cihazınızın kendini kapatıp-açtığını göreceksiniz..

  Hocam bugün N8 aldım telefon kitlendi kapanıp açılmıyodu napcağımı bilemedim. Senin taktiği denedim oldu valla çooook sağol yaa büyük zahmetten kurtardın. Eyyyyyyyyyyyyyyyywallahhhh

  Cevapla
 4. Bendede aynı sorun var ekran gitti açılmıyor 15 sn falan fayda etmedi yardımcı olun Lütfeeen 🙁

  Cevapla
 5. N8 telefonum kapandı ne ışık var hiçbir hareket yok. 15 saniye açıp kapatma düğmesine bastım fakat nafile, ne yapmam gerekiyor telefonu açmak için yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
 6. Merhaba arkadaşlar.Benim N8 yurtdışından geldi ve kayıt işlemi oldu.Telefonda donma oluyordu.Bazen de kendi kendine kapanıyordu.Ben de *#7073# yi tuşlayarak formatlamayı denedim.işlemin bir kaç dakika süreceğini yazdı fakat telefon bir daha açılmadı.Yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla

Yorum yapın