Operatörler Milletin Dolandırılmasına Nasıl İzin Veriyorsunuz?

Bugün sizlere gerçek bir olaydan bahsetmek istiyorum. Turkcell ile başımızdan geçen bir olay… Amcama internet kullanmasını öğrettik, iyi mi ettik kötü mü ettik bilmiyorken bugün başımızadan kötü bir olay geçti.  Kendisi Turkcell kullanıcısı ve Facebook üzerinde arkadaşları ile sohbet ediyor. Birkaç dakika önce Facebook üzerinden bir arkadaşı ona

_…

_Sen Turkcell kullanıcısı mısın? Faturalı mısın?

_Evet

_Şu şu numaradan sana mesaj gelecek

_Evet geldi

6662 üzerinden gelen mesaj

Hattınızı Turkcell Mobile Ödeme Servisine açmak ve SB Mobile Payment üzerinden 100TL karşılığında SB Mobile Payment satın almak için bu mesaja evet yazarak cevaplayın.

_Abi şimdi Evet yaz gönderir.

_Gönderdim…

3 mesaj birden geliyor..

Teşekkürler Zong ödemesi gerçekleşti İşlem kodu JZWEFX destek support.tr@zong MH:0212 266 9890

Zong ile 200TL’ye FB Mobil Payment Satın Alıyorsunuz bu işlemi onaylamak için şimdi Evet yazıp cevaplayarak işlemi tamamlayınız.

Hattınız Turkcell Mobil Ödeme servisine açılmıştır.

Sevdiği ve güvendiği bir arkadaşı olduğu için güvenip cep telefonundan her dediğini yapmış. Fakat muhabbet devam ettikçe asıl kişi olmadığını fark etmiş. Telefon açıp sorduğunda olayın aslı anlaşılıyor… Adamın hesabından milleti dolandırmaktalar.

Turkcell’i arıyoruz ve  bize…

Biz aracılık yapıyoruz, yapabileceğimiz bir şey yok savcılığa başvurun ya da onları arayın. Denilmekte. Yani kıllarını bile kıpırdatmıyorlar. Verdikleri numarayı aradığımızda ise karşımıza çıkan kişi

6662 mobil servisi bize ait değil bizde böyle bir işlem yok. (0532 755 8x 5x) Şeklinde cevap veriyor.

Tekrar Turkcell’i aradık onların numarası bu diyor ve iddia ediyor…  Aradığımız telefon numarasında çıkan kişi ise bu numaranın kendilerine ait olmadığını tekrar tekrar söyleyerek  6662 servisini vermediklerini belirtiyor.

Şimdi söyleyin bakalım Operatörler milletin dolandırılmasına nasıl izin veriyor? 

Ben eğer hat sahibi olarak sana başvurdum ve bu hattan biraz önce dolandırıldığımı söyledim. Yapılan işlemi faturalandırmadan iptal etmeni söylüyorsam sen nasıl bunu yapamayacağını söylersin? İşlemi neden iptal edemiyorsunuz? İki dakika önce gerçekleşen işlem dolandırıldım kardeşim iptal et. Ay sonu faturayı bana kesen sensin onlar değil ki?  Ödeme yapma onlara işlemi kapat! Yok olmaz iptal edemeyiz.

Ne biçim hizmet bu?

Not: Facebook’taki arkadaşa ulaştık, 200 kişiden fazla kişi dolandırılmış ve bu yüzden herkes savcılıkta dava açmakla uğraşıyor. Adam neye uğradığını şaşırmış hiçbir şeyden haberi yok!

Ey Turkcell bu mudur hizmet vermek?  Umarım bu yazıyı okursunuz ve  0532 266x25X numaramızdan gerçekleşen 200TL lik (100+100) iptal edersiniz. Aksi takdirde yaptığınız ne size ne müşterilerinize yakışır! En azından bu konu hakkında binlerce insan mağdur ve biliyorken bir şey yapmanız gerek miyormu?

Sadece Turkcell değil! Binlerce insan bu konuda mağdurken, dolandırılmışken 2 dakika önce yapılan işlem nasıl iptal edilemez? Tamam bir aptallık ettik. Fakat bunu 5 dakika sonra size döndüğümde nasıl çözemiyorsunuz?  Bakın dijital dünyada PayPal’a adamlarda bırak bir kuruş bile olsa geri ödüyorlar…

Ben ürün satın alıyorum 15 gün sonra götürüp geri iade ediyorum. Telefonumdan bir ürün satın aldığımda 2 dakika içinde iptal ettirme hakkım yok mu? Üstelik paketinden bile çıkartılmamış? Bunu bana sağlamıyor musunuz?

“Operatörler Milletin Dolandırılmasına Nasıl İzin Veriyorsunuz?” üzerine 62 yorum

 1. Paypal’i biliyorsunuz Internetteki en güvenli ödeme sistemlerinden birisi. Herhangi bir haksızlık durumunda satıcının ciğerini söküyorlar. Çünkü kredi kartı belli. İsmi belli. Sistem ona parayı geri vermiyor. Sizi mağdur etmiyor.

  Ayrıca o kişi mimleniyor ve sisteme bir daha giremiyor. Sanırım bankası da bilgilendiriliyor. Böylece dolandırıcı dijital dünyadan el çektiriliyor. Buradaki ise daha vahim kişinin ismi üzerinden para hesabı yapılıyor. Ancak paranın gittiği yer belli. Turkcell o ödemeyi ve hesabı dondurmalı incelemeye almalı. Hele de 200 başvuru şaka gibi.

  Üzücü bir durum demek ki neymiş? Mobil ödemelerin adam olmasına oooo çok varmış.

  Cevapla
 2. Gelen mesaj çok açık bunu onaylayıp Turkcelli arayan zihniyet kendinden şüphe etmeli. Turkce bilmiyor musun

  Cevapla
 3. Turkcell’in bir hizmeti olan Konbara’da da biz sıkıntı yaşadık. Turkcell’in hizmeti olduğu için 2-3 haftada anca iptal ettirebildik. Kendi hizmetin de bile 15-20 günde ancak iptal ediyorlar. Hizmetin kalitesi burada ortaya çıkıyor maalesef.
  @Yunus, çok güzel söylüyorsun da arkadaşım bunu teknolojiden anlayan kişiler daha çok genç nesil anlayabilir, orta yaş ve üzeri kesimde teknolojiyle ilgisi yoksa bunlar yaşanıyor. Bence bu olayda biraz da hizmet sağlayıcının suçu var.

  Cevapla
 4. operatorler istedigi gibi at oynatiyor. Bizim sark kurnazlogimiz aynen gsm sirketlerinde devam ediyor

  Cevapla
 5. Selamlar,

  Çok basit bir örnek vermek gerekirse bir arkadaşınız sizi cep telefonu üzerinden arayıp şu köprüden atla dese ve gidip atlasanız, burada arkadaşınız sizi telefondan yönlendirdiği için Turkcell’i suçlayamasınız ki. Bunun mantıklı bir açıklaması yok, en başından böyle işlerin dolandırıcılık olduğu sırıtıyor ve kanmamak sizin elinizde.

  Cevapla
 6. cool ;

  Ben aldığım bir ürünü iptal etmekten bahsediyorum son paragrafı dikkatlice okur musunuz?

  Cevapla
 7. Önceden kabul etmiş olduğunuz bir hizmet var ortada ve Turkcell o “dolandırıcı” kişiye ödemeyi gönderdikten sonra bunun geri iptalini nasıl yapabilir sizce?

  Cevapla
 8. Maalesef bu örnek polisim deyip bana kontör gönder diyenlerle farklı değil. O örnekte nasıl Turkcell veya diğer operatörler geri kontör ödemesi yapmıyorsa bu örnekte de geri ödeme yapması beklenemez. O SMS ve içeriği insanları korumak için operatörler tarafından onaylanıp abonelere gönderiliyor, eğer o SMS’te yazanı okumadan Evet yazıp dönüyorsa maalesef operatör başka ne yapsın?

  Cevapla
 9. Cool;

  Bakın sistem onların elinde ben dükkandan gidip bir ürün alıyorum 15 gün içerisinde kutusu ile birlikte iade edebiliyorum. Kullanmadığım bir hizmeti ya da işi neden Cep telefonumdan aldığımda iade edemiyorum?

  5 dakika sonra aradığımda neden iptal edilmiyor? Kredi kartımla alışveriş yaptığımda bile bankayı arayıp iptal edebiliyorum parayı geri çekiyorlar, bakın PayPal’a bir ürünü iptal edin? 14 gün içerisinde iptal edince kuruşu kuruşuna paranız iade ediliyor ama?

  Cevapla
 10. @cool arkadaşın müşteri hizmetlerinden haberi yok veya dolandırıcılık kelimesinden haberi yok… Herkesin aynı derecede teknolojiyi kullanılması veya bilmesi beklenemez bu yüzden kimsenin dolandırılmaya hakkı yoktur. Dolandırılmışsa bile o kişi hangi şirket üzerinden işlem yapılmışsa hemen iptal edilmesi gerekir. Paypal’da ben bir ay sonra iptal işlemi açtığım halde paramı geri yatırdılar. Turkcell de 2 dk sonra aradığında nasıl iptal edilmiyor anlamıyorum. Turkcell 4 çeker dedikleri bu olsa gerek ….

  Cevapla
 11. benim başıma avea da gelmişti. gidip bayiden kontor yükledim ezberden bilmediğim bir numaraydı. bir rakamın yeri değişikmiş elimdeki numarayla yükemem gereken arasında 🙂 düzeltmek için hiçbişey yapmadılar. ya ne yapacaklarını bilmiyorlar ya da uğraşmak zorlarına gidiyor. mahkeme sonunda kabak kurumun değil kişilerin başına patlar. muhakkak prosedürde geri dönüşü vardır.

  Cevapla
 12. operatörler en başta kendileri dolandırıyor, sayısız örneğini gördük görmeye de devam ediyoruz..
  20-30 lira ödeyeceğini zannedip yüzlerce lira fatura ödeyen bir dünya insan var..

  Cevapla
 13. Arkadaşlar herkes kendince haklı.. Madalyonun iki farklı yüzü var. Ben operatör çalışanıyım. Yani bahsi geçen işlemin onyla yapıldığını belirten iptal yapılamayacığını belirtenlerden biri… Burada detay veremediğim için özet geçicem.Yasal olarak operatörlerde birilerine hesap vermekte. Yapılan işlemlerin tamamı yasalara bağlı olarak sözleşmelerle yapılmakta. Ancak giden bir sms var– ki operatör onaylıdır– ve bu sms.e onay var.. Ne olduğunu bilmeden araştırmadan onay verilmekte.. Operatörler aracıdır alır ve verir.. Sen yaptığın işlemi bilmiyosan operatör ne yapsın. Herkesin hattını bir kişi kontrol etse varın siz düşünün…Dijital dünyadayız.Kimin parmağı kimin hesabında. Operatörlerin dolandırması da tamamen uydurmadır.. Eğer bir hata varsa düzeltilir yasal zorunluluktur.. Hatta bazen hata olmasada düzeltme yapılır memnuniyet açısından.. Bir örnek vericem.. Adam bir paket kullanıyo ücreti 20 TL süresi 200 dk. Dakikalr bittiğinde ise dakika başı standart 41,5 Kr. Adam 250 dk kullandı. Ne oldu? 200 dk için 20 tl. 50 dk için 20,75TL.. Ne oldu 300 dk için 40TL. Varın gerisini siz düşünün…….

  Cevapla
 14. İsmin tarafsız ama yanlı olarak olaya baktığını düşünüyorum. Ben sokaktan bir ürünü beğenip, para verip alıyor ve 1 hafta sonra iade edebiliyorken, Turkcell’den aldığım bir hizmeti 2 dakika sonra nasıl iptal edemem?

  Kendi ellerinde değilmiş! Yemezler, benden ödemeyi Turkcell alıyor, bu işten de komisyon alıyorlar. Aracı da olsan ben senin abonenim ve senden hizmet alıyorum. Diğer adamı tanımam bana hizmet veriyorsun. Ay sonu benden parayı alıp onlara ödüyorsun. Sonra da iptal mi edemeyeceksin? Koskoca Turkcell 2 dakika önce yapılan işlemi iptal edemeyecek mi?

  Burada paket aşımından bahsetmiyoruz, burada ürün kullanımı da yok!

  Bu konu ile ilgili BTK’ya durumu dilekçe verdim. Umarım yakında cep operatorlerine bu konu hakkında bildiri, yaptırım geçerler.

  Cevapla
 15. slm ben ramazanda iftar paketinden yararlanmak için fb mobilden okey çanaklı için sanal 100 binartı vip yapılacaqktım ama sanal 100 bin hesabıma yatmadı ama vip oldum.şimdi düşünüyorum vip oluyorsam neden 100 bin hesaba yatmadı anlamadığım konu acaba mynetin de bi parmağı olabilirmıı diye.geçen haftada 19 tl ye 200 bin için anlaştım 6662 evet yazdımm sanal para hesabıma geçmedi ben mynet i tanırım vip yapabiliyoranzz benim toplam 300 bin sanal parayı fece adresimdeki mynet çanaklı okeye yetrınnn ltffeennn.100 lerce kişi mağdur bu dyrymdann bilginz olsunn yapıcağınız mynet hesaplarına 50,100 veya 200 bier sanal para yatırın olsunn bitsinn cebinzdenmi çıkacakk sankii ltfen acıll cvp verinnn

  Cevapla
 16. işte turkcell küçüklüğü burada da belli etti. kendi müşterilerini böyle dolandırıyorlar iptal etme gereksinimi bile duymuyorlar. çünkü onların derdi müşteri memnuniyeti değil sadece PARA. bugün nöbetçi mahkemeye davayı açtık zong işletmesi ve turkcell’e. kimse sessiz kalmasın herkes mağdur bu durumda. tek suş operatörlerindir. çünkü facebook hesabı çalıp güvendiğimiz arkadaşlar aracılıyla paraları alıyor. yoksa facebook nasıl hacklensin. turkcell ‘ e çok büyük tazminat davası açılacaktır. turkcell’le işbirliği yapan hackerlar da ceza evini boylayacaktır. her boku yiyen turkcell bunu yapmakla kendi pimini çekti. az kaldı elinde patlıcak kim bilir kimleri yakıcak

  Cevapla
 17. aynı olay benimde başıma geldi. ama ben gelen mesaja evet demedim. olayı farkettim, mesajı cevaplamadım yani. bir sorun olur mu? benden de para çekicekler mi?

  Cevapla
 18. aynı şey, 2 saat önce başıma gelemedi – bir yerinde uyandım-
  türkcell’i aradım, aynı terane, şikayet alamıyoruz .. bunlar insan dolandırıyorlar dedim. savcılık dedim, cart dedim .. yok.

  Başka bir örnek açalım :

  5ytl ile 50ytl ‘i loş ışıkta ayırmak ne kadar olası ..
  Bu paraları , bu kadar benzer basmayı kim düşünüyor, kim için düşünüyor, buna kim onay veriyor ..

  Ne yazık ki balık taaa baştan kokuyor

  Cevapla
 19. bende dolandırıldık ancak ne vodafon nede digerleri şikayeti dinlemıyolar bile bnm param nereye kime gitti diyorum biz bilemeyiz dioı malum
  ama iki kişi telefonla konuşup bi suç işlese hiç haberi olmayanı emniyet takibe alıo bu nasıl memleket bu nasıl adalet sonra s

  Cevapla
 20. aynı olay benimde başıma geldi.türkcelden ve polsten hergün mesajlar geliyor madem herkes dolandırılıyor ve türcele yüzlerce sikayet var ve türkcel bunu biliyor neden müşterilerine yalnız 6662 ye mesaj göndermeyin veya dikkat edin gibi önceden bir uyarı mesajı göndermiyor. neden halen yüzlerce insanın dolandırılmasına seyirci kalıyor. 6662 ye yatırdığı parayı kime gittigini nasıl bilmez.nasıl ödemeyi benim tekrar onayımla durduramaz buda türcelin bir yan kurulusumu yüzlerce insan hayali bir yere para kaptırmış türkcel benim adıma ödeme yapacak ve benim tekrar aramamda güvenlik bilgilerimi ve yeniş onayımı alınca hesaba parayı aktarmadıysa iptal etmesi lazım. yazıklar olsun türkcele ve oradaki müşteri temsilcilerine kimseyi dinledikleri yok savcılıga gidin diyor. ödemeyi yapma o zaman savcı ne yapacak.herkes dikkatli olsun .

  Cevapla
 21. Şöyle bir bilgi vereyim. kimsenin cep telefonu cüzdanı değildir, telefon hattı banka veznesi değildir. hiç bir oparatörün bancalık işlemi yapma yetkisi yoktur. siz direk gsm oparatöründen bir servis hizmetide almıyorsunuz. gsm den hizmet alan 3.cü firma 4 cü bir firmanın nakit işlemlerini bile yapabiliyor. para takipsiz kılınıyor ve hakkınızı arıyamıyorsunuz. tabi ne yapmak lazım.

  – gsm şirketlerine BDDK veya merkez bankası para transfer yetkisi vermiş değil. tasarı mecliste ( kaldı ki güvenlik önlemleri yetersiz bu şekilde lisans alamayacaklar)

  – sözleşmelerinde mobil ödeme elektronik para v.b. işlemler için madde yok imza atmadınız..

  sonuç gsm şirketi faturasından tutun sözlemesine kadar usulsuzluk yapmaktadır. vergi dairesi, tüketici haklarına başvuruda bulunun bununla yetinmeyin. 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 157. Maddesi gereği ve 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu ve Türk Ceza Kanunu m.158/1-f bendinde belirtilen Bilişim Dolandırıcılığı gereği bulunduğunuz şehirin Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne Cumhuriyet savcılığına gsm şirketi ve aracılık ettiği şirketler hakkında suç duyurusunda bulunun. siz onay verdiniz sms attınız cevabını kabul edip sinmeyin. telefonunuz çalınabilir veya bi yerde unutrsunuz tek sms bakarsa bu işlemler.. güvenlik önlemleri yoksa olmaz bu iş. Gsm şirketi aracı olacak 3.cü 4.cü firma parayı ne edecek belli değil kanıt yok takip yok.. Bu tip işlem sayısı cidden çok fazla.. para nereye gidiyor ne amaçla kullanıyor bu 3.cü 4.cü firmalar kara paramı aklıyor teröre finansemi ediyor belirsiz. Mali suçları Araştırma Komisyonu’na kadar gider gibi geliyor..

  Cevapla
 22. Yazıklar olsun turkcell gibi bir büyük F irmaya iki dafa turkcell adı altında dolandırıldım müşteri hizmetlerini aradıgımda bizim böyle bir uygulamamız yok diyor

  Cevapla
 23. Merhaba arkadaşlar aynı şey bizimde Başımıza geldi. Turkcell benim haberim olmadan mobil ödememi nasıl açık tutar bu dolandırıcılığa çanak tutuyor. Hat alındığında otomatik olarak açık oluyormuş!! Ben hattımı aldığımda Yurtdışını arama otomatik açık değil mobil ödeme neden açık. Çevremizdeki insanların Turkcell kullanmaması için elimizden geleni yapalım

  Cevapla
 24. zong a inamayın ALLAH ONLARIN BELASINI VERSİN ÇOLUGUNDAN ÇOCUGUNDAN ÇIKARSIN ANASI BABASI MEZARINDA RAHAT UYUMASIN telefonu

  Cevapla
 25. allah belanızı versın bunun cocukları paranın amına koyumda insanların güveniyle oynamayın bari evlatları ananızı gidinde kodumun copcukları sizinle aynı ekmeği yiyeni yallovlar

  Cevapla
 26. 5523 e evet yazıp gönderdim .mesaj gönderilemedi dedi. ama girmişde olabilir bi ücret yansır mı acaba ?

  Cevapla
 27. bide bu para yükselirmi ama bende şöyle oldu üst üstte mesaj gelmedi bana yardim edin lütfen cevap yazin

  Cevapla
 28. BTK sitesine üye olup şikayet etmeye çalışıyorum, ancak üye olamıyorum. Vodafone servis kullanıyorum. bu arada nasıl üye olduğumu hatırlamıyorum. Genelde bu tip üyeliklere girmem. Başka bir durum olmalı.

  Cevapla
 29. Vodafon aracılığı ile zigzagfone denen paravan aracılığıyla mobil ödeme ye evet demişsiniz diyerek 14X4=56 tl ödedim şikayet ettim .bir sonraki faturama yine bir 14 tl kestiler..Zigzagfone denen illetin verdiği telefonlar açılmıyor mesaj bırakıyorsunuz geri dönmüyorlar. ONAY vermedim üstelik geri tuşuma bastım .Öyle olmasına rağmen ABONELİĞİNİZ BAŞLAMIŞTIR MESAJIYLA Vodafon müşteri temsilcileriyle görüştüm onay vermediğimi söylememe rağmen benden tahsil ettiler.Vadofonu heryere şikayet edeceğm.EGM Bilişim suçları -Savcılık-Kısacası her türlü yere şikayet edeceğim .Parayı iade etselerde şikayetimi geri almayacağim.2 aydır işi gücü bıraktık bunla uğraşıyorum.

  Cevapla
 30. ARKADAŞLAR BU KİŞİLER TEŞKİLATLI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORLAR…. SİZİN ULAŞTIĞINIZ KİŞİLER SİZİ DOLANDIRDIK DEMEZLER ZATEN, ÖTEKİ BENLE ALAKASI YOK, OTEKİ BİZ AİT DEĞİL ANLAT DERDİNİ MARKO PAŞAYA, BU GİBİ DURUMLARDA YA TOPLU OLARAK MAHKEMEYE HEYETİNE MURACAAT EDİN TEK KİŞİ İLE 10 KİŞİ ARASINDA FARK OLUR AYRICA SADECE SİZİ DOLANDIRAN SERVİSİ ŞİKAYET ETMİYCEKSİNİZ.. TÜRKCELİDE YANİ KULLANDIĞINIZ GSM OPERATÖRÜNÜZÜDE ŞİKAYET ETCEKSİNİZ… TÜRKCELİ SUÇ ORTAĞI GİBİ GÖSTERİCEKSİNİZ ÇALIŞANLARINI… BASINI DA ÇAĞIRICAKSINIZ….OLAYI BÖYLE SUÇ ORTAĞI OLDUĞUNU SÖYLİCEKSİNİZ….BAKIN GORUN YA PARANIZ İADE YADA TAZMİNAT ÖDEMEK ZORUNDALAR….

  10 KİŞİYİ NERDEN BULURUM DEMEYİN AÇIN GRUP YADA EMNİYETTEN ARAŞTIRIN NE KADAR ÇOK İNSAN TEK BİR DAVADA OLURSA İŞİN CİDDİYETİDE DEĞİŞİR.

  Cevapla
 31. Operatörler faturaya yazıyor ama bizi ilgilendirmiyor biçiminde kurnazca yanıtlar veriyorlar. Bana her (operatör özel servis numarasından) SMS geldiğinde ısrarla arayıp reklam veritabanından silinmemi rica ettim, her seferinde müşteri temsilcisinin önce çaresizce direnip sonra da yüksek lütufları ile silindim, ancak bunun 3 aydan fazla işe yaramadığını farkettim.

  Eğer ben bunlar tarafından elim SMS’teki reklam adresi bağlantısına çarptığı için üye olmuşum gibi bana fatura keserseniz, (şikayet sitelerinde bu konuda oldukça fazla sayıda şikayetler var, siteye her gireni hiç sormadan telefon numarası ile sahte işlemle üye yapıp operatöre fatura kestiriyorlarmış.) o dolandırıcı iş ortağınızı değil doğrudan sizi dava ederim dedim. İş ortağımız değil dediler, peki o zaman faturayı neden siz kesiyorsunuz dedim, bal gibi iş ortağınız dedim, yoksa bu dandik şirketleri paravan olarak siz kendiniz mi kuruyorsunuz dedim. Tam bir yıl sabırla uğraştım ve artık böyle SMS’ler kesildi.

  Bir de insanların yaşını, cinsiyetini bile bilmeden cinsel içerikli reklamlar atıyorlar ya deli oluyorum, belki ben telefonumu çocuğuma ya da anneme verdim. Bu ne kepazelik, ne ahlaksızlıktır diye her aramamda ısrarla belirttim.

  Yalnız konuşmalarımı son derece soğukkanlı ve nazikçe yaptığımı da belirteyim. Yoksa görüşmeniz yarıda kesilebilir ya da ciddiye alınmayabilirsiniz. Buna dikkat edin bence.

  Bu şirketlerin aynı anda tüm operatörlerle birlikte çalıştıklarını da hatırlatmış olayım. Yani operatör değiştirerek kurtulabilmeniz per mümkün gözükmüyor.

  Cevapla
 32. Yani yazrken sinirlendim, bir ekleme yapmak istiyorum. Opertörün kendi özel servis numarasında güzel kızlar sizinle tanışmak için sizi bekliyor gibi we-b adrtesi bağlantısı içeren bir SMS gelmişti. Ben hemen operatörü arayıp sdizin özel numaranızdan ahlaksız bir SMS geldi, siz insan mı pazarlıyorsunuz, bu nasıl bir skandaldır böyle demiştim. Bir daha da gelmedi.

  Cevapla
 33. Yazım yanlışlıkları için özür dilerim, değişik bir tarayıcı kullanıyorum ve en sonunda bir türlü çalışmayan yazım düzeltme ayarını yapmayı başardım. Bundan sonra daha dikkatli yazacağım. Saygılar.

  Cevapla
 34. merhaba;
  aynı şekilde awea da benden, eşimden hatta kayınvalidemden 1 ayda 1000 tl yi geçen bir fatura ödedik. kayınvalidem dahil şikayet ettik. onunkini faturasından düşecekler. fakat bizim itirazımızı kabul etmediler. bende faturamın dökümünü aldım yarın tüketici hakem heyetine gideceğim. bu konuda şikayeti sonuçlanan biri var mıdır?

  Cevapla
 35. AVEA Muhabet hattından benide dolandırdılar 56 tl mi kestiler saniyeler içinde polis savcılar bunları takip etmiyormu bu nasıl bir şey böyle şeylere nasıl izin veriliyor benden gasp ettiğiniz 56 tl mi geri iade ediniz.

  Cevapla
 36. Ben internette cok dolaniyorum yanlislik bi kac kere tikladinmi hemen para kesiliyor cozum limiti 10 tlye indirmekmis turkcell boyle dedi ben en kisa surede hazirkarta gececem

  Cevapla
   • hattımı mobil ödemelere kapattırdım, yine daha fazlasıyla kesildi. sebebini sordum. içerik sağlayıcılar, mobil ödeme ile alakası yok dediler. sistemde buna engel koyamıyoruz, hiçbir şekilde iptal edilemez, reklam haklarına engel olunamaz denilmekte dediler ve suçu devlete attılar !!!!

    Cevapla
 37. İnsanlar dolandırıldıklarını söylüyorlar, faturasını da operatörler kendi elleriyle kesip, mağdur ettkleri insanların paralarını onların adına tahsil edip, gidip onlara kendi elleriyle teslim ediyorlar, adeta onların bir iş ortağı gibi…

  İnanılmaz bir durum. Resmen bir akıl tutulması bu… Ey operatörler kendinize gelin artık! İnsanları mağdur etmeye ortak olmak, böylesine çanak tutmak hiç yakışıyor mu size?

  Cevapla
  • Abicim opetatorun bunu yapmadığı ne malum bence onlar da bu işin içinde Allah belalarını versin üç operatorde hirsiz

   Cevapla
 38. İyi o zaman hizli araba da yapmasinlar kimse kaza yapmasin. operatorler hakli avea haric avea dogustan dolandirici uckagitci sirf para kZanmak icin turk felkm oldu adi bunlar dunya uc kagit sampiyonu

  Cevapla
 39. Ayrica aldigi urunu adam diyoki 15 gun sonra iade ettim iade etmek icinmi almistin )) hem sen turkcell e neden iade etmedin onlarda iade aliyo ah yazik ))))))

  Cevapla
 40. Ben ürün satın alıyorum 15 gün sonra götürüp geri iade ediyorum. Telefonumdan bir ürün satın aldığımda 2 dakika içinde iptal ettirme hakkım yok mu? Üstelik paketinden bile çıkartılmamış? Bunu bana sağlamıyor musunuz?

  Gercekten sunu merak ediyorum 15 gun sonra o urunu iade etmekten utanmiyomusun? Bi bunu merak ediyorum bide bi insan ulkesine nasil ihanet edebilir ?

  Cevapla
 41. Bence bunu size sagliyorlar problemde burda

  Sagladiklarini dusunmussunuz

  Orasi sizin hayal dunyaniz

  Orasi mahallenizdeki sizin edepsizliginizi yuzunuze vurmayan esnaf yhu

  Oyle bi esnaf iade alan esnaf dunyada yok

  Orasi uykuda kaldi

  Uyandiniz atta gitti )))

  Cevapla
 42. kardeşim 662 mesaj kodu yurtdışında örneğin oyun parası alıyorsun 30-40 tl lik onay kodu geliyor onaylarsan 30-40 tl paran gidiyor burda kimsenin suçu yok sen onaylıyorsun onaylamassan bir şey olmayacak. bunun turkcelle alakası yok hatta ve hatta turkcell işin içinde bile değil bu zong ile senin aranda örneğin şu resime bak —– —– seni dolandıran kişi zongdan alışveriş yapmış dedene ödetmiş bu kadar basit

  Cevapla
 43. Bu türkcell tam bi şerefsiz aynısı benim başıma geldi lanet olsun bu hattı kullandığım güne ennkısa zamanda iptal ettircem bende facebook aracılıgı ile dolandırıldım play oyun sattılar msj gönderilmiyor gibi gözüküyor fakat para kesiliyor tam 6 kere gönderdim güvendiğim insan sandım fakan dolandırıcı olmayan bi firma kurmuş turkcell ortak çalışıyor oyun satıyosa 1 kere satar 6 kere bende para kesemez hem nerde görülmüş msj gitmeden para kesmek bu turkcell halkımı dolandırıyor kimsenn başına gelmesini istemem aklı olan varsa başka oporatöre geçin saygılar

  Cevapla
 44. Daha once turkcell tarafindan cok kontorlerimiz kendiliginden dusuyordu turkcelle hic bulasmadim 15 senedir. Ama wodafona gectik yemedigim kazik kalmadi resmen dolandiriyorlar haksiz kazanc elde ediyorlar. Faturalida hepsi kaziklar bulasmayin sakin. Ama bana kalirsa en az kaziklayan avea

  Cevapla
 45. Vodafone yetkilerini bende aynı konuda uyarip bu ücreti tahsil edip..dolandiriciya ödeyip ortak olmayın dedim. Incelemeye almışlar..bekleyip göreceğiz. Tam üçkağıtçı lik ve GSM firmalarida bilerek göz yumuyor. Yani GSM firmaları suçu devam ettirerek sucludan daha suçlu.. bu arada bu şikayetleri bimer e bakanliklara Hatta cumhurbaşkanı.na kadar yazmak gerek.

  Sayın Vodafone yetkilisi..ve genel müdürü dikkatine..bugünkü 19.41 saat dakika…70 tl mobil ödeme işlemi tarafıma ait değil dolandiricilarin bir oyunudur. Bu işlemden iki dakika sonra 542 li Vodafone müşteri hizmetleri.arayıp..bu işlemin dolandırıcılık işlemi olup tarafımda 70 tl lik bir işlemin onaylanmadigini.. ve bu ödemeniz de benden tahsil edilip yine Vodafone müşteri si dolandırıcıya odenmemesini ilettim. Yetkili kişi tlf.nu mobil ödemeye kapatıyoruz..Ancak bu işleme birşey yapamayız dedi.. yani sizin yetkiliniz bana dolandirilmissin dedi..sonrada Aysonu bu paranın benden tahsil edilip dolandiriciya verilecegini de söylemiş oldu.
  Anlamadığım Vodafone kendi sistemi üzerinden dolandirilma işlemini niye devam ettiriyor..bu dolandırıcı ile dolaylı ortak old.anlamına gelmezdi..
  Sonuç olarak bu durumu yarın savcılığa da iletip suç duyurusunda bulunacağım..
  Vodafone nunda bu konuda ilgili tutarı tahsil etmeyip..dolandırıcıya ödenmesi en doğru davranış olur..
  Saygılar..Celalettin Tamer

  Cevapla
 46. Aynı şey bu gün benim başıma geldi vodn hem eşimdem hem benden iki şer yüz lira hakkımı helal etmiyorum zehir olsun çocuklarımın hakkı

  Cevapla
 47. Ayni sey benimde basima geldi.340 tl dolandirdilar.Helal etmiyorum . Haram zikkim olsun.Gerekli yerlere sikayet ettim.Ama pek sonuclanacaginida beklemiyorum.

  Cevapla
 48. Dolandırıldım ve bu konuda hiçbir şey yapmıyor ! Biz bir şey yapamayız diyor iptal neden edemiyorsunuz ? Ay sonu 200 lira size ödeyeceğim. yanımda uygulaması adam gibi çalışmıyor. Faturam hala gelmedi. Kimse hiç bir şekilde yardımcı olmuyor.

  Cevapla
 49. Öncelikle amcanın para yolladığı kişiyi “”adam”” diye yutturman nafile,açık konuş işte,dayımi bir kız kandırmış de. Neyse bende zamanında dolandirildim. Bahis sitesine para yolladım. Telefonda kız bir yandan beni konuşmaya tutuyor bir yandan da para göndermeyi anlatıyor. 300 lira kadar yolladım,5 dk sonra beyefendi şimdide 800 yolla o zaman üye olacaksın diyince kaziklandigimi anladım. Hemen yakındaki bankaya kostum. İslem belli,parayı yolladığım kisinim TC numarası belli,hesabı flaan her haltı belli. Ama yinede bişey yapmadılar,savcılığa gitmeniz gerekir dediler. Şimdi sen bir ödeme yapıyorsun,daha sonra “”aman dolandirildim,hadi para akışını durdurun”” diyorsun . Öyle gitmiyor o işler. Belki sen isteyerek parayı yolladin,sonra canın sıkıldı hadi parayı geri alayim dedin,belkide karşıdaki adam dolandırıcı değil,sen yalan atiyorsun. karakola gittim,telefondaki dolandırıcı “”beyefendi dolandırıldığını düşünüyorsan polise git “” dedi. Poliste kenardan at gitsin diyor. Beni dolandıran veled-i zinalar o kadar rahat ki dolandirdiktan sonra arsızca,rahat rahat konusabiliyorlar.

  Cevapla

Yorum yapın