Windows Media Player için Firefox Plug-in

Merhaba arkadaşlar bu gece sizlere Firefox için Media Player eklentisinden bahsedeceğim. Mozilla Firefox kullanıcılarının en uyuz oldukları durum olduğuna eminim. Ben internette dolaşırken Mozilla Firefox kullanmaktayım. Hem güvenliği hemde internet bağlantınızı verimli kullanması işime geliyor açıkcası.

Fakat mozilla firefox kullanırken en çok başına gelen hatalardan birisi Media Player 11 i görmüyor olması… TV yada Radyo dinleyeceksiniz Firefox ile girdiğiniz sayfada açamıyorsunuz. Düşünsenize hala birçok internet sayfası sadece ve sadece internet explorer kullanıcılarına hitap etmekte. Özelliklede Canlı yayın yapan televizyon kanallarında sıkça rastladığım bir durum. İnternet sayfasını dizayn eden webmaster arkadaşlar birde bizleri düşünse ?

Mademki düşünmüyorlar o zaman bir bir çözüm buluruz. İşte size Mozilla Firefox Media Player eklentisi… Bu eklenti sayesinde mozilla firefox ile istediğiniz TV yada radyo kanalını dinleyebilirsiniz. Eklenti normal bir eklenti gibi değil. Bir setup dosyası firefox içerisine birkaç yenileme yapmakta özel dosyalarını kopyalamakta. Bizzat denedim. Özelliklede sistemimde Comodo Firewall , Zemana Antilogger ve Antivir programlar sistemimde yüklü herhangi bir uyarı yada virüs – trojan gibi zararlı programa denk gelmediler…

Eklenti indir : Download

İşletim Sistemleri :

  • Windows XP SP2 (x86)
  • Windows XP SP2 (x64)
  • Windows Vista (x86)
  • Windows Vista (x64)

“Windows Media Player için Firefox Plug-in” üzerine 3 yorum

  1. Bu plugin calismiyor. denedinizmi kendiniz. 4 ayri pc ye yükledik hic bir degisiklik görmedik. ne yazikki mozillada player acmak mümkün degil.

    Yanıtla
  2. bu sorunu mediaplayerconnectivity eklentisiyle çözmek mümkün. Sadece videoyu sayfanın icinde acmak yerine mediaplayerda aciyor isinize yararsa indirin hicbir sorun cikarmaz. yok ben sayfa icinde acilsin istiyorum diyorsaniz firefoxun açık kaynak kodlarına dalıp mediaplayer11le ilişkilendirmeniz gerekiyor ama bu basinizi microsoftla belaya sokabilir;) yani ya kendiniz bir mediaplayer yazcaksınız yada sun firmasının birseyler yapmasını bekleyeceksiniz baska yolu yok;)

    Yanıtla

Yorum yapın