Nokia Lumia 928 Geliyor!

Verizon-Windows-Phone-Lumia-928Nokia, geçtiğimiz yılın sonundan itibaren başlattığı Windows Phone 8 furyasını Lumia serisi ile devam ettiriyor.  İlk olarak ülkemiz piyasasında Lumia 920 ile Windows Phone 8 işletim sistemini gördük. Ardından Lumia 820 ve Lumia 620 modelleri Windows Phone 8 işletim sistemi ile piyasaya girdi.

Nokia, hem üst düzey hem de ucuz ama kaliteli konseptleri ile Windows Phone 8’i hayatımıza sokuyor.  Lumia 920 şuan Nokia’nın en beğenilen cihazlarından bir tanesi.  Ağırlığı ve boyutları ile bazı kullanıcıları hoşnut etmese de donanımı ve fotoğraf kalitesi ile birçok kişinin ilgisini çektiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Nokia, yakın bir zamanda yeni modellerini piyasaya sürecek. Orta seviyeye hitap eden 820 modelinden sonra bir alt model olarak yine orta seviyeye hitap eden Lumia 720, çok yakında karşımıza olacak. Bunun yanı sıra gelecek olan modellerden biri de 520 modeli… Lumia 520, Nokia’nın giriş seviyesine hitap eden Windows Phone 8 işletim sistemli akıllı telefonlardan bir tanesi…

Şimdilerde kod adı “Lazer” olan Lumia 928’in haberlerini okumaya başladık. 

Nisan ayında çıkması düşünülen (haberleri yapılan) Lumia 928 modeli, Nokia’nın en güçlü telefonu olarak karşımıza olacak. Merakla da beklediğimi itiraf etmeliyim.

Uzun bir süredir Lumia 920 kullanıyorum. Hem sağlamlığı, hem performansı, hem kalitesi hem de Windows Phone 8 işletim sistemi ile benim vazgeçilmez akıllı telefonum haline geldi.

Nokia CEO’sunın vermiş olduğu röportajlarda da bu müthiş cihazların çok yakında karşımıza geleceğini ve küçük de olsa detaylarını öğrenmeye başladık.

Lumia 928’in en çok konuşulan özelliği alüminyum bir gövdeye sahip olması! 

Lumia 920 modeli polikarbon bir gövdeye sahip. Elimden birkaç kez de düşürmeme rağmen herhangi bir sorun çıkmadı. Sağlam bir yapısı var.  Lumia 928’de ise gövdenin alüminyum olacağı söyleniyor. Aynı zamanda Lumia 920’ye göre çok daha hafif ve ince olacak!

Kısacası Lumia 920’nin kalınlığını ve ağırlığını beğenmeyen kullanıcılar için ilgi çekici bir cihaz olacağını söyleyebiliriz. Ekran büyüklüğü ise 4,5 inç olacağı konuşulan haberler arasında.  Oled ekrana sahip olacağı söylenilen Lumia 928’in daha güçlü bir CPU ve kameraya sahip olması bekleniliyor.

Diğer özellikleri arasında Xenon flaş ve sisteme bir microSD kart yuvası eklenmiş olması büyük bir artı katacaktır. Kısacası Lumia 920’nin tüm dezevantajları ortadan kalkacak ve piyasadaki akıllı telefonlar için Nokia, çıtayı bir adım daha yukarı kaldırmış olacak.

Nokia, Lumia 928 modeli ile HTC One, Xperia Z ve Samsung Galaxy S4 için sıkı bir rakip olacağını söyleyebiliriz. Pil konusunda da her zaman tüketicilerini tatmin eden Nokia, piyasadaki eski günlerine kavuşmayı planlıyor. Kendinden beklenilen hareketleri yaptığı da görülüyor!

Bakalım bizlere Nokia Lumia 928, hangi sürprizlerle karşımıza gelecek?

Yorum yapın